niedziela, 15 stycznia 2017

Fast cleaner (recenzja)

Jest to pierwsza nasza recenzja, od razu zaznaczę, że nie jest ona na takiej zasadzie jak większość recenzji (to znaczy, że firma nie wysłała nam produktu do testowania). 

Zacznijmy od tego, co to jest Fast cleaner?
Jest to preparat od firmy Dog's Profit, przeznaczony dla dorosłych psów do usuwania miejscowo powstałych zabrudzeń, oraz odświerzenia sierści na całej jej długości między kąpielami.

Na czym testujemy?
Testerką jest oczywiście Lady, ale chodzi tutaj o to jakiego rodzaju zabrudzenia próbowałyśmy usunąć. Pobrudziłam psa miejscowo węglem, ziemią i jagodą (raczej nie zdarza się, żeby pies ubrudził się jagodami ale chciałam sprawdzić czy tak trudna do usunięcia plama zejdzie).

(od lewej) ziemia, węgiel i jagoda
Minusy:
-przede wszystkim preparat kosztuje 35zł, tymczasem dobry szampon możemy kupić już od 25/30zł (jest to oczywiście cena minimalna)
-starcza on maksymalnie na 4 użycia, gdzie nie odświerzamy całego psa tylko zabrudzone miejsca
-trzeba go złużyć dość sporo aby plama zeszła.

Plusy:
-ma aromat trawy cytrynowej (latem ma on dodatkowo odraszać kleszcze) co jest przyjemne dla właściciela,ponieważ pochłania nieprzyjemny zapach (chyba każdy z nas wie co to znaczy trzymać mokrego psa w domu) i nie przeszkadza psu
-usuwa nawet plamy po jagodach
-jest szybki w urzyciu
-zapewnia komfort psychiczny szczególnie psom, które nie lubią kąpieli.

Wydaje mi, że Fast cleaner lepiej sprawdziłby się latem, więc narazie odłożę go do pułki. Nie zmienia to jednak faktu, że jestm zadowolona z efektu końcowego.

Przed (w rzeczywistości
zabrudzenia były bardziej widoczne)

Po


2 komentarze:

  1. Odpowiedzi
    1. Każdy aromat w pewien sposób przeszkadza psu, trawy cytrynowej również. Pamiętaj, ze postrzegamy świat przede wszystkim przez nozdrza, nie jak ludzie - głównie wzrokiem. Niuchając, nawet najprzyjemniejsze aromaty, które zakłócają nam odbiór rzeczywistości, są dla nas uciążliwe.
      Jak się czymś mocno upaćkamy, lepiej wykąp nas o ten jeden raz więcej. Będzie taniej i mniej inwazyjnie.

      Usuń